Haber

9. Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky Yarışları Başladı

9. Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky Yarışları Saat gece yarısını gösterdiğinde Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’ndan, Ulupınar Mahallesi Çıralı mevkiinden saat 07.00’de başlayan 65 kilometrelik Berg Sky Yarışı, 27 kilometre Run to Sky ve 09.00’da Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’ndan. İstanbul’da startı verilen 12 kilometrelik KemerRun etapları ile başladı.

Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’ndan başlayan 12 kilometrelik KemerRun etabının startını Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu verdi. Startta Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin de hazır bulundu.

Kemer Belediyesi’nin desteğiyle bu yıl 9’uncusu düzenlenen Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky Yarışları’na 300’ü yabancı olmak üzere yaklaşık 750 sporcu katılıyor.

Yarışlara katılacak Türkiye, ABD, İngiltere, Almanya, Rusya, Litvanya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Letonya, İtalya, Yunanistan, Azerbaycan ve İran’dan sporcular zorlu parkurlarda dereceye girmek için ter döküyor.

12 ve 65 kilometrelik yarışlarda Kemer içini kaplayan parkuru koşan sporcular, yarışı yine Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’nda tamamlayacak.

27 kilometrelik parkurda sporcular, 2 bin 365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı’nın zirvesine ulaşmak için kıyasıya mücadele ediyor.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu yarışlar öncesi yaptığı konuşmada, bu yıl 9’uncusu düzenlenen yarışlara katılan sporcuları Türkiye’nin en nadide spor destinasyonlarının ortasında yer alan Kemer’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Her türlü hava koşulunda çaba gösterebilen tüm sporculara başarılar dilediğini belirten Başkan Topaloğlu, Kemer Belediyesi olarak turizme katkı sağlayan tüm organizasyonlarda yer almaya devam edeceklerini belirtti.

Bugün tamamlanacak yarışlarda dereceye girenler için ödül töreni düzenlenecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu