Haber

ABD ile gerilimi tırmandıracak sözler! Netanyahu’dan Gazze’yle ilgili skandal açıklama

ABD merkezli CNN televizyonu, işgalci İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun ofisi tarafından yapılan açıklamada, Netanyahu’nun 18 Ocak’ta düzenlediği basın toplantısındaki sözlerinin şöyle olduğu belirtildi: ” Filistin devletinin kurulması olasılığının dışlanmasıABD Başkanı Joe Biden’a “bunun” anlamına gelmediği yönünde ilettiği haber yalanlandı.

“GAZZE ŞEHRİ” GAZZE’Yİ İŞGAL ETMEK İSTİYOR

Açıklamada, ” Netanyahu, 19 Ocak’ta Biden’la yaptığı telefon görüşmesinde, yıllardır takip ettiği ve önceki gün düzenlediği basın toplantısında dile getirdiği tavrını yineledi.” transfer edildi.

Netanyahu’nun durumu Hamas’ın yıkılmasının ardından Gazze’nin artık İsrail için bir tehdit oluşturmaması için güvenlik kontrolü tamamen ele alınmalıdır.” konulu bir konseyin olduğu ve bunun Filistin egemenliğinin tesisi talepleriyle çeliştiği belirtildi.

NETANYAHU ABD İLE ANLAŞMAZLIĞA GİRDİ

Netanyahu, 18 Ocak’ta Birleşmiş Milletler’de düzenlediği basın toplantısında ( BMdahil uluslararası toplumun kabul ettiği iki devletli çözüm önerilerini reddettiğini ve bu tavrını ABD yönetimine ilettiğini belirtti. Başbakanın dostlarımıza ‘hayır’ diyebilme becerisine sahip olması gerekiyor.“dedi.

BIDEN İKİ DEVLETLİ ÇÖZÜMDE ısrar ediyor

Biden, 19 Ocak’ta Netanyahu’ya yaptığı telefon görüşmesinde şunları söyledi: ” İsrail ile Filistin arasında kalıcı bir siyasi çözüm ancak iki devletli çözümle mümkündür.“dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu