Sağlık

Ailesiyle Tatile Çıkan İki Çocuk Annesi Genç Kadın “Fazla Su İçmekten” Hayatını Kaybetti!

ABD’de yaşayan iki çocuk annesi Ashley Summers, ailesiyle tatildeyken sıcak hava nedeniyle susadığı için kısa sürede çok su tüketti ve su zehirlenmesi sonucu hayatını kaybetti! Sosyal medyada yankı uyandıran haberlerin detayları ve su zehirlenmesi ile ilgili bilgiler için lütfen ziyaret ediniz… ?

Kaynak:https://nypost.com/2023/08/03/indiana…

ABD’nin Indiana eyaletinde yaşayan iki çocuk annesi Ashley Summers’ın başına gelenler dünya basınında yer aldı. Summers, 4 Temmuz’da eşi ve iki kızıyla Lake Freeman’a tatile gitti.

Burada vakit geçirirken çok susamaya başlayan 35 yaşındaki kadın, kısa süreliğine çok su tüketti. Ablası Devon Miller, WRTV’ye kardeşinin 20 dakikada dört şişe su içtiğini söyledi.

Bir kişinin günlük ihtiyacı olan yaklaşık 2 litre suyu 20 dakikada tüketen Summers, seyahatten döndüğünde baş dönmesi ve geçmeyen baş ağrısı şikayeti ile geldi.

Bayılan kadın acilen IU Health Arnett Hastanesine kaldırıldı ve burada doktorlar, genç annenin çok fazla su içmekten beyninde şişlik olduğunu söylediler.

Yapılan incelemeler sonucunda kadının sudan zehirlenerek hayatını kaybettiği ortaya çıktı. 35 yaşındaki anne aynı zamanda organ bağışçısıydı.

Hem Summers ailesini hem de haberi görenleri endişelendiren bu haber sonucunda birçok kişi su zehirlenmesini merak etmeye başladı.

Su zehirlenmesi olarak da bilinen su zehirlenmesi, kısa sürede çok fazla su tüketildiğinde veya altta yatan sağlık koşullarından dolayı böbrekler çok fazla su tuttuğunda ortaya çıkar.

Su zehirlenmesinin belirtileri arasında kas krampları, ağrı, mide bulantısı ve baş ağrılarının yanı sıra genel bir yetersizlik duygusu vardır.

Hastanede toksikolog olarak çalışan Dr. Blake Froberg, nadir görülen bu ölüm nedeninin daha çok yaz aylarında veya dışarıda çalışan ya da sık egzersiz yapan kişilerde görülme olasılığının yüksek olduğunu söyledi.

Bu üzücü olay hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda paylaşın…

haber-pazaryeri.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu