Haber

AK Partili Karahocagil: “2023’te 3 uluslararası meslek lisesinin daha açılması hedefleniyor”

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, bu yıl 3 uluslararası meslek lisesinin daha açılmasının hedeflendiğini söyledi.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, çırak ve kalfa sayısını 2023 yılında 1 milyon 500 bine çıkarma hedeflerini gerçekleştireceklerini belirtti.

İstanbul, Ankara, Bursa, Balıkesir, Konya ve Ordu’da 7 adet uluslararası meslek lisesi kurulduğunu ve bu okullara ilk kez Balkan ülkelerinden öğrenci alındığını anlatan Karahocagil, “3 tane daha uluslararası meslek lisesi kurulması hedefleniyor. Böylece mesleki eğitimde uluslararası okulların sayısı artırılacak.” dedi.

Karahocagil, Türkiye’nin eğitim tarihinin AK Parti öncesi ve sonrası olarak adlandırılacağını belirterek, parti iktidarı öncesi kitap ve okul ihtiyaçlarının karşılanmasında yaşanan sıkıntılardan bahsetti. Karahocagil, “Şimdi mi öyle? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çocuklara dağıtılmak üzere okullara kitaplar gönderiliyor ve tüm kitaplar çocuklarımıza gittikleri ilk gün ücretsiz olarak dağıtılıyor. ” terimleri kullandı.

Karahocagil, ücretsiz yemek ekinden yararlanan öğrenci sayısının 5 milyona çıkarılmasının hedeflendiğini belirterek, şunları kaydetti:

“AK Parti iktidarı, yere sağlam basan, sözünü yerine getirmeye programlanmış, her bir vatandaşının sıhhat ve refahını düşünerek çalışan ve sonuçlarını ortaya koyan bir iktidardır. Yolumuza aynı kararlılıkla devam edeceğiz.” ve inanç.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu