Haber

Akçaabat’ta Atatürk Heykeline Balyozla Saldırı Görüntüleri Ortaya Çıktı

TRABZON’un Akçaabat ilçesinde 11 sabıka kaydı olduğu belirlenen SV’nin (36) Atatürk heykeline balyozla saldırdığı anların cep telefonu kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

Olay, 17 Temmuz’da belediye binası önünde meydana geldi. Akli dengesi yerinde olmadığı öne sürülen SV, Atatürk heykeline balyozla saldırdı. Heykelin bacak kısımlarını kırarak bölgeden uzaklaşan zanlı, polis ekiplerince yakalandı. Hasar gören heykel onarıldı. Gözaltına alınan ve 11 farklı sabıka kaydı olduğu öğrenilen zanlı, emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

CUMHURBAŞKANI EKİM’DEN KINAMA

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim saldırıyı kınayarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu ve Türk Milletinin ulu önderidir. Bu tür saldırılar Türkiye’nin değerlerine ve birlik bütünlüğüne zarar verecek niteliktedir. Atatürk, Türkiye için çok değerli bir lider olduğu gibi, milli değerlerimize olan saygıyı da temsil etmektedir. cahillerin ahlaksız saldırıları; Doğrularımızı, inançlarımızı ve değerlerimizi değiştirmek yeterli olmayacaktır. Milli ve manevi değerlerine gönülden bağlı olan Akçaabat’ımızın adının anılması hem Akçaabatlı hemşerilerimizi hem de bizleri derinden üzmüştür. Bu tür olayların güzel Akçaabat ilçemizde bir daha yaşanmaması dileğiyle, bu saldırıyı bir kez daha şiddetle kınıyorum.

Kameraya balyozla saldırı

Tepkilere neden olan taarruza ait görüntüler ortaya çıktı. Yakındaki bir binadan cep telefonu kamerası ile kaydedilen görüntüde; Anıtın ön ve arka ayaklarına balyozla vuran zanlı, daha sonra heykelin önünde bir süre oturdu.

haber-yerkoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu