Teknoloji

AMD, bilgi işlemenin geleceğini şekillendirecek yeni ürünlerini tanıttı!

AMD, veri merkezinin geleceği ve yaygın yapay zeka üzerine özel bir sunum gerçekleştirdi. Şirketin bu konulardaki vizyonu anlatılırken, bilgi sürecinin geleceğini şekillendirecek eserler, strateji ve ekosistem ortaklarının sergilendiği bir dizi değerli duyuru da yapıldı.
 
ÖNE ÇIKAN DUYURULAR AŞAĞIDAKİ GİBİDİR
 
• Çağdaş Veri Merkezi: AMD, bulut, genel amaçlı ve teknik bilgi işlemin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayan lider yüksek performanslı CPU portföyünü genişletiyor.
 
• 4. Nesil EPYC CPU’lar tarafından desteklenen yeni Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2) M7a bulut sunucuları ile sunucu CPU’larındaki liderliğini korudu.
o Bulut tabanlı bilgi işlem için 4. Nesil AMD EPYC 97X4 işlemciyi (önceki kod adı “Bergamo”) tanıttı.
 
• Teknik bilgi işleme için AMD 3D V-Cache teknolojisine sahip 4. Nesil AMD EPYC işlemciyi (önceki kod adı “Genoa-X”) tanıttı.
 
• AMD Yapay Zeka Platformu – Yaygın Yapay Zeka Vizyonu: AMD, PyTorch ve Hugging Face ortaklarıyla birlikte, üretken yapay zeka ve yazılım ekosisteminde hızlanma için dünyanın en gelişmiş hızlandırıcısı olan AMD Instinct MI300X hızlandırıcısını tanıttı.
 
• Ağ İrtibatı: AMD, müşterilere mevcut nesil yapılara kıyasla daha yüksek performans ve güç verimliliği sunmayı amaçlayan “Giglio” kod adlı yeni nesil DPU yol haritasının altını çizdi.
 
NEDEN DEĞERLİ?
 
Müşterileri için benzersiz bir portföye sahip olan AMD, bilgi işlemenin geleceğini şekillendiren şirket olarak lider konumunu daha da sağlamlaştırdı. Veri merkezi için tercih edilen iş ortağı olduğunu kanıtlayan AMD, artık teknolojisini, uzmanlığını ve uygulamalarını geniş yapay zeka pazarına taşıyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu