Haber

Başkan Turgut Altınok: Ankara’ya Deniz Geldi

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ilçede meydana gelen şiddetli yağmur ve dolu nedeniyle siperlerin tıkandığını, başta Kalaba Kasaba Meydanı olmak üzere birçok noktada büyük sel meydana geldiğini aracında seyir halindeyken çektiği görüntüyle duyurdu.

Sel sularının tahliye edilememe sebebinin Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğu olduğunu ve ABB’nin üzerine düşen görevi yapmadığını belirten Altınok, “Burası Kalaba. İlk defa böyle bir manzara var. Türkiye’yi ziyaret etmek istediğinde yavaş yavaş Ankara’yı ihmal etti. Ankara Büyükşehir Belediyesi görevini yapmıyor. Izgaraları, ızgaraları periyodik olarak 3-4 ayda ve her yağmurdan sonra temizlemezseniz Ankara’da yine insanlarımız ölecek, canlar gidecek! Ah, vay canına, bok söylemenin bir anlamı yok. Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ derhal üzerine düşeni yapmalıdır. Böyle bir görüntü yok! Güya deniz, güya nehir, güya nehir…” diye sitem etti.

Altınok, yağmur başlamadan önce attığı tweet ile vatandaşları ve ABB’yi uyardı, “Sevgili Keçiören ve Ankaralılar, şehrimiz şiddetli yağmur altında. Sel, sel, yıldırım vb. sebeplerle oluşabilecek hasar ve can kayıplarının önlenmesi için dikkatli olunmalıdır. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için ekiplerimiz teyakkuz halinde. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni, ASKİ’yi uyarıyorum. Kentte olası afetleri önlemek için önlem alın, vatandaşlarımızın hayatı her şeyden önemlidir.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu