Haber

Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay: Takımdaki karamsarlığın aşılması için gerekli bir galibiyetti

Beşiktaş Teknik Direktörü İstek Çalımbay, “Takımımızın gidişatı iyi değildi ve bugün kazanmamız gerekiyordu. Benim ve takım adına önemli bir galibiyet aldık. Takımdaki karamsarlığın aşılması için gerekli bir galibiyetti. Yapacak bir şey yok. Önemli olan, taraftarlarımızın desteğiyle sadece 1 maç kazandık.” Bu galibiyetten dolayı mutluyuz dedi.

Süper Lig’in 12. haftasında Beşiktaş, Başakşehir FK’yı 1-0 mağlup etti. Beşiktaş Teknik Direktörü İstek Çalımbay, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu. Değerli bir galibiyet aldıklarını belirten İstek Çalımbay, “Takımımızın gidişatı iyi değildi ve bugün kazanmamız gerekiyordu. Kadrodaki karamsarlığın aşılması için gerekli bir galibiyetti. Çok büyütülecek bir şey yok, sadece biz kazandık” dedi. 1 maç kazandık. Taraftarımızın desteğiyle elde ettiğimiz bu galibiyetten memnunuz. İnşallah devam ettireceğiz.” . Dün tesise gittiğimde ve stada ilk girdiğimde çok memnun oldum. Futbol hayatımın geçtiği bu camiaya zafer kazandırmak da ayrı bir mutluluktu. Ancak dediğim gibi şu anda sadece 1 galibiyet aldık. Daha kazanacağımız çok maçımız var. Başakşehir karşısında antrenman yapma şansımız olmadı. Sadece bir “Bu maça çok ter dökerek çıktık. Oyuncularla konuştuğumuzda onlara golleri anlattım. Kulübün hak ettiği yer burası değil dedim. Antalya’da kamp yapma planımız vardı.” Ancak daha sonra iptal ettik. Takım olarak çok çalışıp daha fit olacağız” dedi.

“OPERASYON OLMA OLASILIĞI YÜKSEK”

Bahtiyar Zaynutdinov’un yaşadığı sakatlığa ilişkin konuşan Çalımbay, “Zaynutdinov’un yerinde hakem ‘faul yok’ dedi. Bahtiyar’ın gözünün altı kanadı ve gözüne de ulaştı. Sanırım onun da burnuna darbe almış ve Burnu kırıldı, büyük ihtimalle ameliyat olacak.Düşünceli “Anlar vardı” dedi.

“İLK DEFA TESİSLERE GİTTİĞİMDE ŞAŞIRDIM”

Puan farkını azaltmak istediklerini söyleyen deneyimli çalıştırıcı, “Amacımız rakiplerimizle puan farkını azaltmak. Ama bugün oynadığımız oyunu çok geliştirmemiz gerekiyor. Oyuncuları dinlendirerek çalışmamız lazım. Tesislere ilk gittiğimde çok şaşırmıştım, en az 5-6 oyuncumuz sakat ve neredeyse hepsi aynı.” “Bölgede sakatlığı var. Yanlış yükleme yapıldığını düşünüyorum. Takım arkadaşlarımızla birlikte bu sorunları en iyi şekilde analiz ederek aşacağız” dedi.

“REBIC’İN FORMUNU DAHA DA YÜKSEK ÇIKARMAMIZ GEREKİYOR”

Maçta Ante Rebic’in iyi bir performans sergilediğini belirten İstek Çalımbay, “Ante Rebic’in bugün yüzde 40’la oynadığını düşünüyorum. İyi oynadı. Rebic’in potansiyeli tartışılmaz ama formunu daha da yukarılara çıkarmamız lazım. Kendisi çok özel bir oyuncu. çok daha iyisini yapma potansiyeli var.” kurmak.

“BANA GÜZEL DUYGULAR HİSSETTİRDİLER”

Maç öncesi mutluluğunu dile getiren Çalımbay, “Maç öncesi bana çiçek veren arkadaşlarımdan biri de Çarşı grup başkanlarından biriydi. O dönemde onlarla çok duygusal anlar yaşadık. Doğal olarak şaşırdım ve heyecanlandım. Onları ilk gördüğümde. Dostluk her zaman kalıcıdır. Bana güzel duygular hissettirdiler.” “dedi.

“ABOUBAKAR VE CENK’İN YARALANMALARI BÜYÜK DEĞİL”

Milli takım arasının ardından Aboubakar ve Cenk Tosun’un hazır olabileceğini söyleyen deneyimli çalıştırıcı, “Geri alınan oyuncuların kariyerleri ve potansiyelleri oldukça iyi ancak hazır değiller. Onları sahada gördüğümde farkındayım. Bunların yetersiz olduğunu ama bunun üstesinden geleceğiz. Maç eksikliklerini gidererek daha iyi hale getireceğiz. Altyapıdan “Takıma da takviyelerimiz olacak. Ayrıca Aboubakar ve Cenk’in sakatlıklarının durumu ciddi değil. Milli takımdan sonra takıma katılacaklarına eminim” dedi.

“HAKEMLERİMİZİN KÖTÜ NİYETLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM”

Yabancı hakem meselesini kabul etmediğini belirten Çalımbay, “Hakemlerle ilgili sorunlar her zaman oluyor. Sivasspor’un başındayken birçok aksilik yaşadım. Hakemlerimizin kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. Bildiğiniz gibi.” Hatta bizim maçımızda hata yapıp meslekten ayrılan bir arkadaşımız bile vardı, yabancı hakem.” “Ben bu konuya katılmıyorum. Biz kendimize yeteriz. Bu konuyu Türk hakemlerle çözebiliriz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu