Haber

CHP’de seçimin faturası ona kesildi! Onural Adıgüzel’in yerine gelen isim belli oldu

Onural Adıgüzel, “Halkın olumsuz görüşü nedeniyle oy Seçim akşamı sistemlerimizin çalışmasına ve herhangi bir teknik arıza olmamasına rağmen 2018 yılından beri sürdürdüğüm görevimden Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu. Kararın ardından Adıgüzel’in yerine geçecek isim belli oldu.

Onursal İsim Güzel

Kritik görev

Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun imzaladığı görevlendirme yazısında, “Sn. Devrim Barış Çelik ; 17 Mayıs 2023 tarihi itibarıyla ‘Bilgi ve Bağlantı Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı’ olarak atandınız. Saygılarımla”.

Devrim Barış Çelik

DEVRIM BARIŞ ÇELİK KİMDİR?

1978 yılında memur bir ailenin çocuğu olarak Kayseri’de doğdu. Aydın Nazilli’de başlayan ilköğrenimini ailesinin tayini nedeniyle İzmir Balçova Orhangazi İlkokulunda tamamladı. Balçova Lisesi’nden mezun olduktan sonra İzmir Selma Yiğitalp Lisesi’nden mezun olmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Siyasal Davranışlar Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamlayarak bilim uzmanı oldu. Halen bire bir fen bilimleri bölümünde doktora tezini yürütmektedir. Ayrıca Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Yerel Yönetimler, Yerel Yönetimler ve Yerinden Yönetim Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimine devam etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kollarında başladığı siyasete Parti Okulu eğitmeni olarak devam etmiş, partinin görevlendirdiği çeşitli illerde temel üye eğitimleri, eğitmen eğitimleri ve aday aday eğitimleri vermiştir. CHP Genel Merkezi’nde seçim beyannameleri, kampanyalar ve seçim stratejileri hazırlama komisyonlarında çalıştı, BYKP bünyesinde akademik toplantı, konferans ve çalıştayların düzenlenmesinde görev aldı.

24 Haziran 2018 genel seçimlerini 24. ve 25. dönemlerde İzmir milletvekili adayı olarak da aday olan Devrim Barış Çelik kazandı. Cumhuriyet Halk Partisi İzmir 1. Bölge 12. sıra milletvekili adayı oldu. Çeşitli vesilelerle mahalle, ilçe ve il delegesi olarak görev yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye Cumhuriyeti 37. İzmir İl Kongresi’nde “Kongre Delegesi”, 37. Olağan Kongresi’nde “Parti Meclis Üyesi” seçildi. Halen Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi üyesi olarak “Doğu ve Güneydoğu/Doğu Masası Koordinatörlüğü” ve “Alan Çözüm Masası Koordinatörlüğü” görevlerini yürütmektedir. İzmir 1. Bölge 8. sıra milletvekili adayıdır.

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu