Ekonomi

“Detroit Otomotiv Sektöründe Büyüme Yaşıyor”: Morgan Stanley Ford Hisseleri İçin Daha Fazla Kazanç Öngörüyor

Morgan Stanley, Cuma günü yayınladığı bir raporda Ford Motor Company (F) için değerleme tahminini hisse başına 16 dolardan 17 dolara yükselterek yatırımcılara Detroit’teki otomotiv endüstrisinin iyi performans gösterdiğini tavsiye etti. Firma, Overweight olarak derecelendirdiği Ford’u şiddetle tavsiye edilen bir yatırım olarak sınıflandırmaya devam etti.

Bankacılık kuruluşu, elektrikli araçlara daha yavaş bir geçişin, beklenen serbest nakit akışı ve Amerikan geleneksel otomobil üreticileri için hissedarlara sermaye geri dönüşü potansiyeli açısından faydalı olduğu yorumunda bulundu.

Firmanın analistleri, “Ford’un elektrikli araç planında önemli bir ayarlama (daha kademeli ve gecikmeli) yapacağını açıklamasının ardından, Ford için kazanç tahminimizde çoğunlukla olumlu olan birkaç ayarlama yaptık ve bu da değerleme tahminimizde mütevazı bir artışa neden oldu” dedi.

Ford son açıklama nedeniyle herhangi bir spesifik masraf beyan etmemiş olsa da, Morgan Stanley tahminine 2024’ün ikinci çeyreğinde potansiyel 2 milyar dolarlık bir gider için bir yer tutucu dahil etti ve bunu 2025 mali yılında 1 milyar dolarlık ek bir gider izledi.

Analistler, Ford’un “2024 ve 2025 mali yıllarında Model e üretim tahminini daha önceki tahminlerimize kıyasla toplam %27 oranında azaltarak sırasıyla 118.000 ve 124.000 adede düşürdüğünü” açıkladılar. “2030 yılı itibariyle, Ford Pro tarafından üretilenler de dahil olmak üzere Ford’un bataryalı elektrikli araçlarının toplam hacminin, Ford’un toplam küresel üretim hacminin %7’sinden daha azını temsil edeceğini” öngörmüşlerdir.

“Şimdi Model e’nin 2024 mali yılı için 4,6 milyar dolarlık bir düzeltilmiş FVÖK zararı raporlayacağını tahmin ediyoruz, bu da yönetim tarafından öngörülen 5 ila 5,5 milyar dolarlık zarar aralığının altında” diye devam ettiler. “2024 ve 2025 mali yılları için güncellenmiş düzeltilmiş hisse başına kazanç tahminimiz sırasıyla 1,94 $ (daha önce 1,85 $) ve 2,07 $ (daha önce 1,95 $) olarak yükseltilmiştir.”

Bu makale yapay zeka teknolojisi yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu