Ekonomi

Dünya Ekonomi Çevrelerinin Yakından Takip Ettiği 10 Önemli Finans Konferansı

Dünyada uygulanan farklı ekonomi politikalarını ve gelişmeleri takip etmek için düzenlenen konferanslara katılmak oldukça pahalı. İşte kendinizi geliştirebileceğiniz ve dünya ekonomilerini öğrenebileceğiniz konferanslar!

1. APEC Zirvesi

Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği anlamına gelen APEC, 21 ülkeyi kapsayan uluslararası bir kuruluştur. Bu 21 ülke dünya ekonomisinin %60’ını temsil ederken, her yıl APEC Zirvesi’nde işbirliği, ticaret ve yatırım konuları tartışılıyor.

2. BRICS Zirvesi

BRICS, Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’yı içeriyor. Bu tepe aslında bu ülkelerin ekonomilerinin tartışıldığı bir diplomatik toplantı olarak nitelendiriliyor.

3. G7 Zirvesi

Adından da anlaşılacağı gibi Yediler Grubu anlamına gelen G7, 7 ülkeden oluşuyor: Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, İtalya, Fransa, Japonya ve Kanada. 7 ülke ekonomi politikalarını görüşmek üzere G7 zirvesinde bir araya geliyor.

4. G15 Zirvesi

Grup 15’in kısaltması olan G15, şu anda 18 farklı ülkeyi içeriyor. Adı değişmeyen G15 tepelerinde 18 ülke olmasına rağmen ülkelerin yatırım, ticaret ve teknoloji alanlarındaki işbirliklerini artırmaya yönelik çalışmalar yapılıyor.

5. G20 Zirvesi

Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Arjantin, Avustralya, Brezilya, Çin, Endonezya, Fransa, Güney Afrika, Güney Kore, Hindistan, İngiltere, İtalya, Japonya, Kanada, Meksika, Rusya, Suudi Arabistan, Türkiye ve Avrupa Birliği Komisyonu Doğu- Batı ekonomik bağlantıları G20 zirvesinde tartışılıyor.

6. Afrika Dünya Ekonomik Forumu

Benin, Burkina Faso, Kamerun, Orta Afrika Cumhuriyeti, Kongo, Fildişi Sahili, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Etiyopya, Gabon, Gana, Gine, Kenya, Liberya, Malavi, Mali, Mauritius, Mozambik, Nijer, Nijerya, Ruanda, Senegal, Afrika Dünya Ekonomik Forumu’na Sierra Leone, Güney Afrika, Tanzanya, Togo ve Uganda katılarak bu ülkelerin ekonomilerine odaklanıldı.

7. Ambrosetti Forumu

Uluslararası ekonomi ve siyaset sahnelerinin bir arada tartışıldığı Ambrosetti Forum, ülke başkanları ve siyasetçilerin bir araya gelip iş birliği yapmalarını sağlıyor.

8. Küresel Teknoloji Zirvesi

Teknoloji endüstrisine odaklanan Global Tech Summit, ekonomi ve teknolojiyi bir arada ele alan bir konferanstır. G20 ülkeleri tarafından planlanmaktadır.

9. St. Gallen Sempozyumu

Uluslararası Yönetim Sempozyumu olarak bilinen St. Gallen’deki St. Gallen Sempozyumu, Üniversitede her yıl düzenlenen bir konferanstır. Yeni ekonomik, siyasi ve sosyal gelişmeleri değerlendirir.

10. Dünya Ekonomik Forumu

Her yıl İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’na dünyanın en tanınmış iş adamları ve politikacıları katılıyor. Ekonomi kadar ekonomiyi de yakından etkileyen dünya meselelerinin ele alındığı konferanslar dizisi, oldukça ünlü ekonomi konferanslarının ortasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu