Yaşam

Duş alırken klozet kapağını kapatmayanlar dikkat! Meğer onlara sebep oluyormuş…

Kullanılmadığında mutlaka kapalı olması gereken klozet kapağı ne yazık ki çoğu kişi tarafından dikkate alınmayarak açık bırakılır. Ancak bu durum sandığınız kadar masum değil.

Özellikle de duş aldığınız sırada açık bıraktığınız klozet kapağı sağlığınızı tehdit edecek ciddi problemlere yol açabiliyor.

Nedenini öğrendikten sonra bir daha açık bırakmayacağınız klozet kapağı bakın duş sırasında açık kalan klozet bakın hangi sağlık sorunlarına sebep oluyormuş…

Kapağı kapatan onlardan kurtulur…

Klozetler, sağlığınız için zararlı olan birçok bakteriye ev sahipliği yapan noktaların başında gelir. Her ne kadar sifon çekildiği anda temizlendiği düşünülse de hiçbir zaman tam anlamıyla temizlenmez.

Bakterilerin en çok bulunduğu nokta olması sebebiyle de klozet kapaklarının kapalı tutulması gerekir. Özellikle de duş sırasında banyoda meydana gelen sıcak ve nemli hava açık klozet kapağı ile buluştuğunda istenmeyen sonuçlar doğurabilir.,

Kapağı açık klozetin içerisinde bulundan bakteriler sıcak ve nemli hava ile buluştuğunda hızla çoğalmaya başlarlar. Hızla çoğalmalarının yanında oluşan nem sebebiyle banyonun her noktasına da yayılmaya başlarlar.

Bu konuda yapılan araştırmalara bakıldığında bu her noktaya yayılan bakterilerin diş fırçalarına bile yapıştığı tespit edilmiştir.

İnsan sağlığını tehdit eden bu bakterilerden kurtulmak için ise özellikle de duş alırken ve duşun ardından nemli hava dağılıncaya kadar mutlaka klozet kapağını kapatmanız çeşitli sağlık sorunlarından kurtulmanızda etkili olacaktır.

haber-ivrindi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu