Haber

Eczacıbaşı Spor Kulübü Altyapı Takımlarının Grupları Belli Oldu

Kurulduğu günden bu yana Türk voleyboluna sayısız sporcu kazandıran ve ülkemizin en saygın altyapılarından birine sahip olan Eczacıbaşı Spor Kulübü; Genç Kız Takımı, Yıldız Kız Takımı, Küçük Kız Takımı ve Midi Kız Takımının mücadele edeceği belliydi.

Açıklanan kümelere göre; Eczacıbaşı Spor Kulübü Genç Kızlar Takımı, 2023-2024 sezonunda İstanbul Süper Lig’de “C Grubu”nda mücadele edecek. Genç Kız Grubu dönem içerisinde Bahçelievler Belediyesi, İstanbul BBSK, Sefaköy Balkan, Milan Athletic ve Sarıyer Belediyesi ile bir araya gelecek. Minik Kız Takımımız geçtiğimiz dönem Okyanus Koleji ile birlikte Türkiye Şampiyonu oldu.

Eczacıbaşı Yıldız Kız Takımı yeni dönemde “C Grubu”nda yer aldı. 2022-2023 sezonunda final oynayan ve ligi ikinci sırada tamamlayan Yıldız Kızlar, C kümesinde; Tuzla Rekoru, Sarıyer Belediyesi, Sefaköy Balkan, ES Spor, Vakıfbank Spor Kulübü ve Silivri Çağrıbey ile karşılaşacak.

Okyanus Kolejleri ile yapılan anlaşma doğrultusunda eğitim hayatına burslu olarak devam eden ve geçtiğimiz dönem Liselerarası Türkiye Şampiyonası’nda şampiyon olan Eczacıbaşı Küçük Kız takımı, “B grubunda” mücadele edecek. Şampiyon sporcular; Vakıfbank B, Milan Athletic, Tuzla Record, Ümraniye Belediyesi, İstanbul BBSK ve Fenerbahçe ile B kümesinde yer alacak.

Midi Kız Grubu son olarak B kümesinde ES Spor, İstanbul BBSK, İstanbul SET, Galatasaray ve Bahçelievler Voleybol ile karşılaşacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu