İş

ESET, prestijli Endpoint Security raporunda “Güçlü Performans Gösteren Şirket” olarak listelendi

ESET, prestijli Endpoint Security raporunda “Güçlü Performans Gösteren Şirket” olarak listelendi

 

ESET’e ödül rüzgarı

esmeye devam ediyor

 

Siber güvenlikte dünya lideri ESET, “The Forrester Wave: Endpoint Security 2023 4. Çeyrek” raporuna göre “Güçlü Performans Gösteren Şirket” listesinde yer aldı.

 

ESET’in kurumsal uç nokta analitiği, uç nokta kötü amaçlı yazılımlarını ve açıklardan yararlanmaları önlemede üstündür; desteklenen tüm uç noktalar için güçlü taşınabilir cihaz güvenliği, cihaz yönetimi ve güvenlik açığı ve yama yönetimi sağlar. Saygın bir analist firması olan Forrester, güvenlik ve risk profesyonellerine ihtiyaç duydukları doğru çözümü seçmede rehberlik etmek amacıyla 25 kriteri değerlendirerek 13 üst düzey uç nokta güvenlik satıcısını titizlikle araştırdı ve analiz etti.

 

Rapor, iş kullanıcıları için ilk ve son savunma hattı olarak hizmet veren, cihazlarını kötü amaçlı yazılımlardan koruyan, kötü amaçlı etkinlikleri tespit edip bunlara yanıt veren, olayları hızlı ve verimli bir şekilde çözen uç nokta güvenlik çözümlerinin kritik rolünün altını çiziyor. Raporda, “ESET’in farklı kılan özelliği, kapalı bir altyapıyı sürdürmesi gereken kuruluşları destekleme yeteneğidir” deniyor. Bu, şirketin çeşitli güvenlik gereksinimlerini karşılama konusundaki kararlılığının altını çiziyor.

 

Raporda ayrıca ESET’in kötü amaçlı yazılımlara ve aşırı kötü amaçlı yazılımlara karşı baskın önleme motorlarına sahip olduğu belirtiliyor. Şirketin taşınabilir cihaz güvenliği, taşınabilir cihaz yönetimi sağlar ve çözüm, desteklenen tüm uç noktalar için güvenlik açığı ve yama yönetimini içerir.

 

ESET Ürün Müdürü Jakub Debski şunları söyledi: “Kullanıcılarımızı ve onların işletmelerini en karmaşık gelişmiş tehditlere karşı korumak, ESET iş misyonumuzun temelini oluşturuyor. Günümüzün hızla gelişen dijital ortamında, işletmelerin sağlam, son teknoloji ürünü tespit ve müdahale araçlarına erişmesi büyük değer taşıyor. “Güvenlik ve risk profesyonellerinin, ESET’in yenilikçi çözümlerini seçerek, şirketlerin kendi operasyonlarına odaklanmasını sağlayarak ve ESET’in birleşik XDR platformu aracılığıyla güvenliklerini kolaylaştırarak kuruluşları için bilinçli kararlar alabileceklerine inanıyoruz.”

 

ESET, işletmeleri en yeni dijital güvenlik araçlarıyla güçlendirme ve gelişen siber tehditlere karşı güçlü savunma sağlama misyonuna bağlı kalmaya devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu