Haber

Hamas teklifini açıkladı! İsrail hükümetine daveti derhal kabul edin

İsrail’de yayınlanan Haaretz gazetesi, bugünkü başyazısında İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklular konusunu ele aldı.

Gazetede, “İsrail derhal tüm Filistinli güvenlik tutuklularını serbest bırakmalı, kalabalık morg buzdolaplarını boşaltmalı ve rehineleri evlerine döndürmek için ne gerekiyorsa yapmalı. Şimdi, bugün.”ifadelerine yer verildi.

Bu görevin İsrail’in, İsrail hükümetinin, Başbakan’ın, Parlamento’nun, Cumhurbaşkanı’nın, güvenlik görevlilerinin ve hahambaşının omuzlarında olduğu, rehinelerin evlerine dönmesi için mümkün olan her şeyin yapılması gerektiği belirtildi. değeri ne olursa olsun.

‘HİÇ KİMSE BU YETKİYİ ONA VEREMEZ’

Haaretz gazetesinde yer alan haberde, “Hükümet, rehinelerin geri getirilmesinin en önemli hedefi olduğunu beyan etmelidir. Devletin 229 kişiyi kurban etme yetkisi yoktur, kimse ona bu yetkiyi vermez.” BENifadeler kullanıldı.

İsrail’de hiç kimsenin Hamas’ın saldırısında rehinelerin ölmediği gerçeğini görmezden gelmeye hakkı yok; Rehinelerin hayatta olduğu ve kimsenin bu değerli farkı sanki yaşam ile ölüm arasındaki fark değilmiş gibi silmeye hakkı olmadığı vurgulandı.

HAMAS ANLAŞMAYA HAZIR OLDUĞUNU AÇIKLADI

Hamas’ın Gazze Şefi Yahya Sinvar, 28 Ekim’de yaptığı açıklamada, İsrail’in hapishanelerdeki tüm Filistinli tutukluları serbest bırakması karşılığında İsrail’in serbest bırakılmasını da içerecek bir anlaşmaya hazır olduklarını duyurdu.

İsrail, 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi yakınlarında aralarında asker ve polislerin de bulunduğu 230’dan fazla kişinin Hamas’ın elinde olduğunu belirtiyor.

Filistinli Esirler Derneği, 7 Ekim öncesinde yaptığı açıklamalarda, İsrail hapishanelerinde 1200’den fazlasının “idari tutuklu” olduğu, yaklaşık 5 bin Filistinlinin bulunduğunu belirtmişti.

Esirler Derneği, 26 Ekim’de yaptığı açıklamada, son baskınlarla birlikte 7 Ekim’den bu yana işgal altındaki Filistin topraklarında gözaltına alınan kişi sayısının 1.460’a çıktığını, artan tutuklamalarla birlikte İsrail’deki toplam Filistinli sayısının da arttığını belirtmişti. hapishanelerin sayısı yaklaşık 6.700 idi.

Gazze Şeridi’ndeki mahkumların yakınları, tüm İsraillilerin serbest bırakılması karşılığında tüm Filistinli mahkumların serbest bırakılması çağrısında bulunuyor.

kozakliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu