Haber

Hulusi Akar’dan “Suriye’de ABD’liler vuruldu” iddiasına yanıt: Koalisyon güçlerine zarar vermemiz söz konusu olamaz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki AK Parti Merkez Karar ve İdare Konseyi (MKYK) toplantısının akabinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“KOALİSYONLAR GÜÇLERİNE ZARAR SÖZ KONUSU BİLE OLAMAZ”

Bakan Akar, Suriye ve Irak’ta terör hedeflerine karşı devam eden Pençe Kılıç operasyonunda TSK’nın “ABD gözlem noktasını vurduğu” savının sorulması üzerine, “Bizim koalisyon güçlerine veya sivillere zarar vermemiz söz konusu bile olamaz. Bizim tek hedefimiz var o da teröristler. Terörist neredeyse hedefimiz orası sivillere, çevreye zarar vermemek bizim en önemli ilkemiz” dedi.

”GÜVENLİĞİ SAĞLAMAK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Öte yandan Pençe-Kılıç Harekatı’ndaki son duruma ait soru üzerine Akar, “Terörü sona erdirmek, ülkemizin ve milletimizin, sınırlarımızın güvenliğini sağlamak için ne gerekiyorsa yaptık, yapmaya devam edeceğiz” tabirlerini kullandı.

“326 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ”

Son periyodun en büyük, kapsamlı ve tesirli hava harekatı ile başlayan Pençe-Kılıç Harekatı’nın muvaffakiyetle devam ettiğini söz eden Akar, “Harekat, hava ve kara ateş destek vasıtalarıyla yapılan cezalandırma atışları ile devam ediyor. Harekatta şu ana kadar 326 terörist etkisiz hale getirildi” açıklamalarında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu