Ekonomi

İkinci El Otomobil Pazarında Durgunluk Devam Ediyor

İkinci el otomobil pazarında sakinlik devam ediyor. Lüks araç satışlarında hiç hareket yok. Vatandaşlar en çok fiyatı 600 bin ile 700 bin TL arasında olan araçlara yöneliyor.

İkinci el otomobil pazarındaki fiyat artışı yaklaşık 4 aydır sabit kaldı. Bu arada araç satışlarında da düşüş var. Özellikle lüks ikinci el araç satışları durma noktasına geldi. Bayiler lüks araçlara ulaşmanın zorlaştığını belirtirken, değeri 2 milyon TL’nin üzerindeki araçlara kredi verilmediğini söyledi. Vatandaşlar ise çoğunlukla 600 ile 700 bin TL arasında maliyeti olan araçları tercih ediyor.

“İkinci el lüks araç satışı yok diyebiliriz”

İkinci el otomobil pazarının yaklaşık 4 aydır sakin olduğunu belirten galeri sahibi Gökhan Ardeşen, “Fiyatlardaki düşüş çok az, artmasını beklemiyoruz. Uygun fiyatlı araçlarda satış var ama diyebiliriz” 2. el lüks araçta satışın olmamasıdır.Bunun nedeni herkesin lüks araçlara ulaşamamasıdır.BDDK da yapılan düzenleme sonrasında değeri 2 milyon TL’nin üzerinde olan araçlara kredi verilmiyor.Şu anda araç satıyoruz ortalama 600-700 bin TL’ye mal oldu. Önümüzdeki günlerde fiyatların az da olsa düşmesini bekliyoruz. Bayiler olarak artmasını istemiyoruz. Daha önce sattıklarımızı değiştiremezdik ama şimdi durum o. “Şu anda araç alanlar tamamen ihtiyaçtan dolayı alınıyor. Yatırımcı, fırsatçı dediğimiz insanlar ortadan kayboldu. Devletimizin yaptırımları çok kıymetli. Yaptırımlar söz konusu olduğunda bile piyasaya olumlu yansıyor” dedi. – İSTANBUL

haber-korfez.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu