Haber

İsrail saldırılarını protesto eden gruplar İstanbul’da bir araya geldi

GAYE ŞEYMA CAN

İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanan bir grup, İsrail’in abluka altındaki Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etti. Bazı protestocular “Ey Erdoğan, buna izin verme” diye bağırdı.

İsrail’in abluka altındaki Gazze’ye yönelik saldırılarını artırmasının ardından bir grup vatandaş, İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanarak saldırıları protesto etti. Grup ayrıca “Ey Erdoğan, buna izin verme” çağrısıyla hükümete İsrail ile Filistin arasındaki çatışmalara müdahale etme çağrısında bulundu.

Geri Dönüşüm Personeli Derneği üyeleri de İsrail saldırılarını protesto etti. Kağıt topladıkları arabalarıyla İsrail Başkonsolosluğu önüne gelen geri dönüşüm personeli, “Geri dönüşüm işçileri bu savaşın tarafıdır. Filistin halkının acısını bizden daha iyi kim anlayabilir? Gazze’yi yaşayanlardan daha iyi kim anlayabilir?” elektriksiz depolarda mı? Hayatta kalabilmek için memleketini terk etmek zorunda kalma hissi.” “Acıyı bizden daha iyi kim anlayabilir? Yıkık bir şehirde yeni bir hayat kurmaya çalışan Gazze halkını, çöplerin arasında hayatta kalmaya çalışan geri dönüşüm işçilerinden daha iyi kim anlayabilir?”

birecik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu