Ekonomi

Johnson & Johnson’ın notu HSBC tarafından olumlu risk-ödül dengesi ve önemli büyüme potansiyeli nedeniyle ‘Al’a yükseltildi

HSBC Global Research analistleri Perşembe günü Johnson & Johnson (JNJ) hisse senedi için notlarını “tek taraflı risk ve temkinli tahminlerimiz dikkate alındığında bile önemli kazanç potansiyeli” gerekçesiyle “Tut “tan “Al “a yükseltti.

Analistler, şirketin temel mali sağlığının sağlam kalmasına rağmen, şirketin iyi bilinen zorluklarla uğraşmaya devam etmesi nedeniyle hisse senedi fiyatlarının son üç yılın en düşük noktasına gerilediğine dikkat çekiyor. Bunlar arasında patentlerin süresinin dolması nedeniyle büyüme sınırlamaları ve talk pudrası ürünleriyle ilgili devam eden yasal anlaşmazlıklar yer alıyor.

Bununla birlikte, şirketin önemli büyüklüğü ve yüksek kaliteli tekliflerinin güçlü bir temel sağladığı görüşündeler ve herhangi bir yılda büyümede bir düşüş yaşamadan patent sürelerinin sona ermesiyle ilgili zorlukların üstesinden başarıyla geleceğini tahmin ediyorlar.

HSBC’ye göre, hisse senedi fiyatındaki son düşüş, hisse satın almak için bir fırsat sunuyor. “Ürün çeşitliliği, büyüme için net beklentiler sağlıyor ve mevcut düşük beklentileri aşan performans için birden fazla potansiyel faktör belirliyoruz” diye devam ettiler.

Firmanın görünümüne ilişkin bazı olası endişeler arasında, “beklenenden daha yüksek maliyetlerle sonuçlanabilecek talk pudrası ile ilgili devam eden yasal anlaşmazlıklar ve kanser tedavilerinde beklenen önemli büyümenin, kendi risklerini ortaya koyan yeni bir tedavi yaklaşımı olan Carvykti’ye bağlı olması” yer alıyor.

HSBC, not artışıyla birlikte JNJ için fiyat hedefini 169 dolardan 170 dolara yükseltti.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu