Haber

Kılıçdaroğlu’ndan İmamoğlu’na Destek: “Sarayları son kez uyarıyorum, elinizi yargıdan çekin. Bu millet sahipsiz değil. Kararınızı verin”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek verdi. Kılıçdaroğlu, “Ekrem Cumhurbaşkanı ve İstanbulluların yargılandığı davada hakim daha önce ‘Söz kime söylenir, muhatap bellidir. Süleyman Soylu aleyhine konuştuğu açıktır’ demişti. Orada da komplo itiraf edilecek. Sarayı son kez uyarıyorum, elinizi yargıdan çekin. Bunlar kimsesiz değil. Kararınızı verin” dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun soruşturma için bulunduğu Almanya’da yargılandığı davanın bugünkü duruşmasına ilişkin videolu açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili video paylaşımını Twitter hesabından “Adalet, adalet, adalet” notuyla paylaştı. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Ekrem Önder ve İstanbulluların yargılandığı davada hakim daha önce ‘Sözlerin kime söylendiği muhatap bellidir. Süleyman Soylu’ya yöneltildiği açıktır’ demişti. Bunu diyen hakimin kararı açık ve nettir.İtiraf olacak.Saray’ı son kez uyarıyorum,çekin elinizi yargıdan.Bunlar kimsesiz değil.Kararınızı verin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu