Haber

Meslek lisesinden depremzedeler için karton bardak ve kağıt havlu üretimi

KÜÇÜKÇEKMECE Dr. Oktay Duran Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri gönüllü olarak depremzedeler için karton bardak ve kağıt havlu üretiyor.

Pandemi döneminde en çok ihtiyaç duyulan maske ve dezenfektanları üreten meslek liseleri, deprem sonrası bölgedeki ihtiyacı karşılamak için çalışıyor. Birçok meslek lisesinde öğrenci ve öğretmenler depremzedelerin ihtiyaçları için can atıyordu. Küçükçekmece Dr. Oktay Duran Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri gece gündüz depremzedeler için karton bardak ve kağıt havlu üretiyor.

“250 KUTU KAĞIT HAVLU GÖNDERİYORUZ”

Okul Müdürü İrfan Özer, bugüne kadar deprem bölgesine 250 koli kağıt havlu gönderdiklerini belirterek, “Bakanlığımızın ve İstanbul İl Müdürlüğümüzün desteğiyle deprem sonrası okul olarak neler yapabiliriz inancıyla” dedi. Milli Eğitime cam makinası aldık.Hızlı bir şekilde çalışmalara başladık.Ürettiklerimizi depremden etkilenen kardeşlerimize göndereceğiz.Tamamen gönüllülük esasıyla öğrencilerimiz,öğretmenlerimiz,yöneticilerimiz,velilerimiz ‘sendika ve velilerimiz bize destek oluyor.Okulumuzda fazla mesai kuralı yok.Talepleri yerine getirmek için gece gündüz çalışıyoruz.Kağıt havlu da üretiyoruz.Aynı zamanda çorba kasesi üretimine de başlayacağız. yaralarını sarmak için” dedi.

– İstanbulhaber-dodurga.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu