Haber

Murat Kurum, Türk-İş 1. Bölge Şubesini Ziyaret Etti

İBB Lider Adayı Murat Kurum, Beyoğlu’ndaki Türk-İş 1. Bölge Şubesini ziyaret etti. Kurum, “İşçilerimizle birlikte işçilerimizin haklarını koruyan tarafta olacağız. Masanın her iki tarafından da bakabileceğiz. Alacağımız tüm kararlarda Türk-İş’imiz, Türk-İş’imiz” dedi. İşçilerimiz ve işverenlerimiz sürece dahil olacak ama biz de masanın bir tarafında olacağız.”

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Lider Adayı Murat Kurum, Beyoğlu’ndaki Türk-İş 1. Bölge Şubesini ziyaret etti. Ziyarette Kurum’a AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de eşlik etti. Murat Kurum’u, Türk-İş 1. Bölge Başkanı Halil Faki Erdal ve beraberindeki heyet karşıladı. Murat Kurum sendika üyeleriyle bir araya gelerek sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Programın sonunda Kurum ve Kabaktepe’ye sendikanın dileklerinin yazılı olduğu bir belge verildi. Sendika üyelerinin fiyatlarının iyileştirilmesi konusunda İstanbul’daki bir sendikanın şube başkanı olan Murat Kurum’dan destek beklediğini belirtti.

“İstanbul’un işçisi, emekçisi, alın teri olmazsa Türkiye, dünyanın beşten büyük olduğunu söyleyemez.”

Ziyarette konuşan İBB Başkan Adayı Murat Kurum, “31 Mart yerel seçimleri aynı zamanda İstanbul’da yaşayanların İstanbul’un geleceğine karar vereceği bir seçimdir. İstanbul’da trafik sorunu.İstanbul’da deprem riskini ortadan kaldırmak için atılacak adımlar Bir irade beyanı olacak.İstanbul’da yapılan sosyal yardımlardaki adaletsizliği ortadan kaldıracak seçeneklere sahip olacaklar.İstanbul hepimiz içindir.İstanbul olmadan, Türkiye olmayacak. İstanbul’un çalışanları, emekçileri ve alın teri olmadan Türkiye, dünyanın beşten büyük olduğunu söyleyemez. 1 milyon 400 bini aşkın üyesiyle İstanbul Türkiye’de 500 bin üyesi bulunan Türk-İş’in görüşü, da bizim için değerlidir. Her zaman ortak yönetim anlayışını ortaya koyduk. Şu ana kadar yaptığımız tüm çalışmalarda hiçbir sendikaya ayrımcılık yapmıyoruz, hiçbir sendikaya farklı gözle bakmıyoruz ve hangi sendikaya üye olursa olsun, her zaman iş birliği içindeyiz. onların talep ve isteklerini her zaman not edin. Biz onları eleyen tarafta olmaya çalıştık. Yapılacak iş konusunda samimi olmaya çalıştık. 31 Mart akşamı tüm İstanbullularla samimiyetimizi ortaya koyacağız. “1 Nisan sabahı yönetim anlayışımızdan samimiyeti ve tevazuyu asla çıkarmayacağız” dedi.

“İşçilerimizle birlikte işçilerimizin haklarını koruyanın yanında olacağız”

“Sendikaların ihtiyaçlarını karşılamak için çalışacağız” diyen Kurum, şöyle devam etti: “Türk-İş’in, sendikalarımızın, işçi ve emekçilerimizin ihtiyacı ne varsa onunla masaya oturacağız ve bu ihtiyaçların karşılanması için çalışacağız. Toplu ulaşımdaki sorunları sizlerle birlikte çözeceğiz. Sadece gelir değil, evimiz de.” İş yerimizin güvenlik ve afet risklerini sizlerle birlikte ortadan kaldıracağız. Gittiğimiz her yerde Türkiye Asrında İstanbul Vizyon projemiz için milletimizin teveccühüyle karşılaşıyoruz. Sağlam, çocukların geleceğe inançla baktığı, vatandaşlarımızın, annelerimizin, babalarımızın kaygısız olduğu bir İstanbul istiyoruz. Evine giden kardeşimizin trafikte hiçbir sıkıntı ve eziyet yaşamadan evine ulaşmasını istiyoruz. Akşam yemeğini yiyeceği, çocuklarına bir saat daha ayıracağı evinize bir an önce ulaşmanızı istiyoruz. Bu anlayışla hizmetlerimizi sunacak, personelimizin ve işçilerimizin yanında olacağız. Hem çalışma koşulları, hem gelirleri, hem de bunların dışındaki insanın ihtiyaçları ne olursa olsun, biz her zaman patronun yanında olacağız. Personelimizle birlikte personelimizin haklarını koruyan tarafta olacağız. Masanın her iki tarafından da bakabileceğiz. Alacağımız tüm kararlarda Türk-İş’imiz, işçilerimiz, patronlarımız sürece dahil olacak ama biz de masanın bir tarafında olacağız. Sizlerin yanında olarak emekçilerimiz ve işçilerimiz adına gerekli adımları atacağız. Onun ihraç edilmesi için gereken her türlü çabayı göstereceğiz. Bu anlayışımızı misyonumuz boyunca gösterdik. “Vatandaşlarımız ne istediyse oradaydık” dedi.

“Sizlerin desteğiyle İstanbul 31 Mart akşamı özgürleşecek”

Deprem riskini ortadan kaldırmak için çalışacağını belirten Murat Kurum, “Ülkemiz afetler ülkesidir. Yaşadığımız tüm afetlerde bu anlayışla milletimizin yanında olduk. Hangi birlik olduğuna hiç bakmadık.” Hangi partiye mensuplar, hangi kültüre, hangi dine, hangi inanca mensuplar, milletimizin bizden ne talep ettiğine baktık.” “Verdiğimiz sözleri her zaman tuttuk. Afetlerde 46 bin konut inşa eden, görev sürem boyunca 365 bin sosyal konutun inşaatını ve yapımını tamamlayan, 81 ilde iz bırakan kardeşiniz olarak karşınızdayım. Biteceğiz. İstanbul’daki trafik sorunu, deprem riskini ortadan kaldırmak için tüm gücümüzle çalışacağız, sokaklara huzur ve güven getireceğiz derken bunu bu anlayışla söylüyorum. Sizlerin desteğiyle akşam saatlerinde İstanbul özgürleşecek. 31 Mart akşamı İstanbul’a huzur, güven ve mutluluk gelecek. Birlikte kazanacağız, birlikte çalışacağız, İstanbul’u Türk Yüzyılının parlayan yıldızı yapacağız. “Bunu birlikte başaracağız. Kardeşin ve arkadaşın olarak her zaman telefonun ucunda olacağım” dedi.

“Büyükşehir Belediyesi olarak KİPTAŞ’ın da desteğiyle sendikalarımıza inşaat anlamında her türlü maddi ve manevi desteği sağlayacağız.”

İşçilerin ev sahibi olması için elinden geleni yapacağını belirten Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Daha önce olduğu gibi bundan sonra da çalışanlarımızın ve emekçilerimizin Büyükşehir Belediyesi’nden her türlü talebini çözüme kavuşturan tarafta olacağım. Sadece gelirin artması için değil, çalışanlarımızın ev sahibi olması için de elimden geleni yapacağım. Türk-İş sendikamız dahil dostlarımızın konut alabilmesi için elimden geleni yapacağım.Büyükşehir Belediyesi olarak biz de Büyükşehir Belediyesi olarak sendikalarımıza inşaat anlamında her türlü maddi ve manevi desteği sağlayacağız. KİPTAŞ. Deprem riskinin ortadan kaldırılması ve vatandaşlarımızın uygun, sağlam ve güvenli konutlara kavuşması için sorumluluk üstleneceğiz. Değerli liderim Ergün Atalay ve yönetimine de selamlarımızı iletiyoruz. “Bu kanuna el birliğiyle sahip çıkacağız. Bu anlayışla çalışmalarımızı yürüteceğiz. 31 Mart akşamı el birliğiyle, İstanbul’da kimsenin kaybetmediği bir zaferi sizlerle birlikte başaracağız.”

“Her talebi ve ihtiyacı birlikte değerlendirip takip edeceğiz”

Sendika üyelerinin fiyatlarının iyileştirilmesi konusunda İstanbul’daki bir sendikanın şube başkanı olan Murat Kurum’dan destek beklediğini belirtti. Bu talep üzerine Kurum, “Her talebi ve ihtiyacı birlikte değerlendirip takipçisi olacağız. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşeni yerine getiren tarafta olacağız. İstanbul’un tüm bileşenleri ve dinamikleri kardeş olacak ve hiç kimse kardeş olmayacak” dedi. Ötekileştirilmiş olalım. Bir masa etrafında oturup kararımızı veririz. Gerekirse Cumhurbaşkanımıza gideceğiz.” Gidip soracağız. Harekete geçilmesi gerekiyorsa birlikte karar vereceğiz ve yapacağız. İl başkanım her zaman bu tutum ve davranışa sahipti. Biz AK Parti olarak 22 yıldır hep iktidardayız çünkü hep böyle bakıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız her zaman personelin, alın terinin, emeğin yanında olmuştur. Bundan sonra da “Biz olmaya devam edeceğiz” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu