Haber

Nihal ve Bahar kardeşler tutuklandı

“Suç gelirlerini akladıkları” iddiasıyla gözaltına alınan sosyal medya fenomenleri Alisya Bahar Candan ve kamuoyunda “Nihal Candan” olarak bilinen kız kardeşi Gülnihal Çiçek’in de aralarında bulunduğu 3 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında “suç gelirlerini akladıkları” iddiasıyla yakalanan Alisya Bahar Candan, kız kardeşi Gülnihal Çiçek ve Hacı İsrafil Sağlam’ın emniyetteki işlemleri tamamlandı. tamamlandı. Şüpheliler, Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’nden Küçükçekmece Adliyesi’ne götürüldü.

‘ŞAKA OLARAK PAYLAŞTIM’

Bahar Candan ve Gülnihal Çiçek’in polise verdikleri yaklaşık 4’er saat süren ifadelerinde 20’den fazla soru sorulduğu, iki kardeşin suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. Konuşması sırasında sosyal medya paylaşımında hesabına 12 milyon liranın geldiğine ilişkin ifadeleri hatırlatılan Candan, bu paylaşımı şakaları hedef almak için yaptığını söyledi.

Soruşturma savcılığına getirilen 3 şüpheli, buradaki ifadelerinin ardından tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Şüpheliler, savcılıktaki sorgularının ardından haklarında suç duyurusunda bulundukları suçlardan tutuklandı.

SİNİR ATAĞI GEÇİRDİ

Candan kardeşler adliye önünde ağladı. Sınır krizi yaşayan Nihal Candan ise “Neden? Neden?” diye sordu. bağır.

Ne oldu?

Alisya Bahar Candan, Gülnihal Çiçek ve Hacı İsrafil Sağlam hakkındaki çalışmanın, daha önce bir suç örgütü hakkında yürütülen “nitelikli dolandırıcılık” soruşturmasının devamı olduğu kaydedildi.

Söz konusu soruşturmada, ülke genelinde çeşitli devlet kurumlarından açılan ihalelerle ucuz araç satın aldıklarını beyan eden suç örgütü mensuplarının, ulaştıkları mağdurlara ucuz araç satarak inanç kazandıkları ve para topladıkları belirlendi. Bu yöntemle araç taleplerinin alınması.

Aynı sistem üzerinden 13 mağdurdan yaklaşık 10 milyon lira alan şüphelilerin, ihalede sorun yaşandığı gerekçesiyle para iadesi yapmadığı veya mağdurlara araç teslim etmediği belirlendi.

Bunun üzerine 3 Mayıs’ta gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 6 şüpheliden 5’i tutuklandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu