Yaşam

Norveç Prensesi Martha Louise ve Durek Verrett Evleniyor

Norveç Prensesi Martha Louise ve kendisini şaman olarak tanımlayan Amerikalı nişanlısı Durek Verrett, önümüzdeki yaz evleneceklerini duyurdu.

Kral Harald V, Verrett’i ailesine kabul etmekten mutluluk duyduğunu söyleyerek çifti tebrik etti.

Prenses, kendisinin ve nişanlısının paylaştığı alternatif tıp işini sürdürmek için geçen yıl kraliyet görevlerinden vazgeçti.

Kanserin bir seçim olduğunu iddia eden ve internette Kovid-19’u önlediği söylenen madalyonlar satan Verrett, asılsız tıbbi uygulamaları teşvik etmesiyle tanınıyor.

Prenses Martha Louise meleklerle iletişim kurabildiğini iddia ediyor.

Haziran 2022’de nişanlanan çift, kralın onayını aldı.

Norveç kralı ve kraliçesi Çarşamba günü yayınlanan bir açıklamada, “Durek Verrett’in aileye katılmasından büyük heyecan duyuyoruz ve bu büyük günü onlarla birlikte kutlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz.” dedi.

Düğün, Norveç’in Geiranger kasabasında, UNESCO Dünya Mirası Alanı olarak belirlenen bir fiyordun kıyısında yapılacak.

Çift, “Aşkımızı Geiranger’in güzel ortamında kutlayabildiğimiz için inanılmaz mutluyuz. Tarih açısından zengin ve muhteşem doğası olan bir yerde sevdiklerimizi bir araya getirmek bizim için çok önemli.” dedi.

Damadın unvanı olmayacak

Norveç’in kamu yayıncısı NRK, Verrett’in Norveç’e taşınacağını ve herhangi bir unvan olmadan kraliyet ailesine katılacağını bildirdi.

Kendisini “6. Nesil Şaman” olarak tanımlayan Hollywood gurusu Verrett, öldüğünü ve hayata döndüğünü, ABD’deki 11 Eylül saldırılarını gerçekleşmeden iki yıl önce öngördüğünü iddia ediyor.

İnançlarının bazılarına saldırgan gelebileceğini kabul etse de karşılaştığı eleştirilerin siyahi olmasından kaynaklandığını savunuyor.

Prenses Martha Louise, Norveç’te, insanların “melekleriyle temasa geçmesine” yardımcı olmayı amaçlayan bir okul açmak da dahil olmak üzere alternatif tedavi söylemleriyle yıllardır tartışılıyor.

“Araştırma temelli bilginin öneminin farkında olduğunu” ancak alternatif tıbbın “geleneksel tıbba ciddi bir destek” verebileceğine inandığını söylüyor.

51 yaşındaki prenses, kraliyet unvanını menfaat için kullanmakla suçlandı ve ardından görevinden vazgeçti.

Kral Harald unvanını korumaya karar verdi ancak prenses bu unvanı ticari faaliyetlerinde kullanmamayı kabul etti.

Prenses daha önce yazar Ari Behn ile evliydi. Çift, 2017 yılında boşandı. Depresyonda olduğunu söyleyen Behn, 2019 yılında intihar ederek hayatını kaybetti.

Prenses Martha Louise, Kral Harald’ın en büyük çocuğudur. Küçük kardeşi Prens Haakon babasının yerini alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu