Haber

Ovaakçaspor, Sedat Nodurmaz U12 Kupası futbol şenliği düzenledi

Ovaakça spor2020 yılında hayatını kaybeden Osmangazi ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Sedat Hidurmaz anısına Türkiye Cumhuriyeti tarafından düzenlenen ‘Sedat Yüksekdurmaz U12 Kupası’ futbol şenliğine 10 takımdan 200 sporcu katıldı.

Ovaakçaspor, 2020 yılında hayatını kaybeden İYİ Parti Osmangazi ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Sedat Hidurmaz anısına futbol şenliği düzenledi. Mayıs ayında başlayacak U12 Ligi’ne hazırlık niteliğindeki turnuva için; Ovaakçaspor’un yanı sıra AVP Cihanspor, Yıldırım Belediye Jimnastik’i ağırlıyor SporKulüp, Panayırspor, Boschspor, İsmetiyespor, Yıldırım Ayyıldızspor, Bursa Yolspor ve Çağlayan Spor Akademisi katıldı.

Beyaz ve mavi kümelerde 10 takımın mücadele ettiği turnuvanın başlama vuruşunu Bursaspor’un efsane kaptanlarından Ali Nail Durmuş yaptı. Beyaz Grubu lider tamamlayan Ovaakçaspor ile Mavi Grup’ta lider Panayırspor şampiyonluk maçında karşı karşıya geldi. Panayırspor maçı 1-0 kazanarak şampiyonluğa ulaşırken, Ovaakçaspor ikinci sırayı aldı. Boschspor da 3.lük maçında AVP Cihanspor’u 2-1 mağlup etti. 3. sıra. Ovaakçaspor olarak böylesine anlamlı bir organizasyona imza atmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren Kulüp Başkanı Ferhat Parlak, “Rahmetli Sedat Hicdurmaz abimiz gerek Osmangazi Belediyesi’nde gerekse Büyükşehir Belediyesi’nde Ovaakça’nın sesi olmuştur. Ovaakçaspor’dan desteğini hiçbir zaman esirgememiştir. Bir etkinlik düzenleyerek onu anmak istedik” dedi.

Özellikle çocuklar için etkinliğin çok verimli geçtiğini, minik sporcuların hem eğlendiklerini hem de yeni dostluklar kurduklarını ifade eden Başkan, “Turnuvamıza 10 seçkin spor kulübümüzden 200’ün üzerinde sporcu kardeşimiz ve velileri katıldı. Bu anlamlı ve keyifli etkinliğin düzenlenmesinde desteğini esirgemeyen Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a spora ve sporcuya verdiği destek için teşekkür ederim” dedi. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu