Ekonomi

Tatil bölgelerine yatırım yaz aylarında artıyor

Emlak Uzmanı Şule Alp, yaz aylarının gelmesiyle birlikte yatırımcıların tatil alanlarına ilgi gösterdiğine değinerek, vatandaşların çok katlı olmayan ve sosyal imkanları daha fazla olan sitelere ilgi gösterdiğini söyledi.

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte emlak satışlarında hareketlilik bekleniyor. Yurt dışından gelen vatandaşların yanı sıra yatırımcıların da ilgisi tatil yerlerine kaydı. Konuyla ilgili konuşan Emlak Uzmanı Şule Alp, özellikle sosyal donatıları gelişmiş olan, çok katlı olmayan sitelere yoğun ilgi olduğunu belirtti.

Yaz aylarında yüksek kira getirisi ile dikkat çeken lüks sitelerde yer alan gayrimenkullerin satışlarında artış yaşandığına dikkati çeken Alp, şunları kaydetti:

“Yaz aylarına girmemizle birlikte tatil bölgelerinde emlak sektöründe bir hareketlilik oldu. Yatırımcılar ve gurbetçi vatandaşlarımız bu bölgeye yatırım yapıyor. Özellikle lüks sitelere ilgi çok yüksek. Müşterilerimiz gayrimenkule yöneldi. çok katlı değil, gelişmiş sosyal donatılara sahip siteler.Orada ki bu hareketlilik inşaat kolunun yüzünü güldürmeye başladı.Yapılan yatırım ile yaz aylarında yüksek kira getirisi elde ediliyor. O yüzden gurbetçi vatandaşlarımız daha fazlasını talep ediyor. Kiralamak isteyen vatandaşlarımız da bundan memnun. Tatil bölgelerinde bulunan bu konutların sayısı her geçen gün artmaktadır. İlerleyen süreçlerde yabancı turistler de bu gayrimenkulleri kiralama konusunda daha istekli oluyor.” Bence öyle olur” diye konuştu.

“Bazı yatırımcılar sandıktan sonucu bekliyor”

“Gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen bazı müşterilerimiz seçimin bitmesini bekliyor” diyen Alp, “Seçim sonuçlarının ekonomide çıkacağına inanarak bekleyenler de var. “Gayrimenkul yatırımlarında ekonomi ve ticarette istikrarlı ortam. Ekonomide yeni bir sistem ve farklı yöntemler yatırımcıları tedirgin ediyor. Bu da ister istemez seçimden sonra yatırımları itiyor. Seçim sonrası oluşacak güvenle gayrimenkulde özellikle tatil bölgelerinde patlama bekliyoruz” dedi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu