Ekonomi

UTSO’nun 20 yıllık hizmet binası sorunu çözüldü

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO), 30 yıllığına tahsis edilen hazine için yaklaşık 12 bin metrekare arsanın tapusunu almayı başardı.

2003 yılında 30 yıl vadeli ve yap-işlet-devret modeliyle Uşak Ticaret ve Sanayi Odası’na tahsis edilen yerin mülkiyeti, uzun yıllar süren büyük uğraşlar sonucu odaya kazandırıldı. UTSO Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir, 20 yıllık sorunun çözüldüğünü ve UTSO hizmet binası ve yerinin UTSO üyelerine verildiğini duyurdu.

UTSO’nun hizmet binası ve konumunun Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne bağlı olduğunu ve bu nedenle UTSO İdare Meclisi olarak uzun süredir söz konusu bina ve arsanın kuruma kazandırılması için uğraş verdiklerini ifade ettiler. Oda’ya dahil olmak için takip etmekten hiç vazgeçmedik. Oda hizmet binamızı ve üzerinde bulunduğu arsayı bugün itibariyle üyelerimize kazandırdık. Böylece Odamızın geleceğine değerli bir imza atmış oluyoruz. Tüm üyelerimize hayırlı olsun. Bu süreçte bizlere destek olan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum ve TOBB. Başta lideri Rıfat Hisarcıklıoğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Arsanın bugünkü değeri yaklaşık 110 milyon TL.

Ankara karayolu üzerinde Uşak Ticaret ve Sanayi Odası binasında bulunan yaklaşık 12 bin metrekarelik Hazine alanı, 2003 yılında Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından üzerine bina yapılması şartıyla 30 yıllığına UTSO’ya kiralandı. . UTSO, arsanın 3250 metrekarelik kısmı üzerine 12 bin metrekare kapalı alana sahip 3 katlı binayı; 300 kişilik 1 toplantı odası, 100 kişilik 1 toplantı salonu, 7 eğitim odası ve servis katı. – DENİZLİ

haber-dogansehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu