Haber

Van’da depremzede çocuklar robotik kodlama öğreniyor

– Van’da depremzede çocuklar robotik kodlama öğreniyor

VAN – Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından Van’da misafir edilen ailelerin çocuklarına robotik kodlama eğitimi veriliyor.

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Van Valiliği gereğince deprem bölgesinden kente getirilen aileler, Kredi ve Yurtlar Kurumu ve çeşitli konutlarda misafir ediliyor. Edremit Belediyesi ise ilçede ağırlanan depremzede ailelerin çocukları için çeşitli kurslar ve etkinlikler düzenliyor. Bu kapsamda Edremit Toplum Merkezi’nde açılan kurslarda çocukları afetin etkilerinden uzak tutmak amacıyla robotik kodlama eğitimi veriliyor.

Konuyla ilgili konuşan Robotik Kodlama Eğitmeni Nuri Arpalı, depremden etkilenen çocuklarla çalışmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Edremit Toplum Merkezi’nde eğitim gören çocukların kendi robotlarını kodlayıp tasarladıklarına değinen eğitmen Arpalı, “Çocuklar burada hem yazılım hem de yapım aşamalarını öğreniyor. Bu, çocuklar için ilerideki kariyer seçimlerinde çok faydalı olacak. burada da sosyalleşti.”

Depremden etkilenen çocuklar ise Edremit Belediyesi’nin açtığı kurslarda hem eğlendiklerini hem de öğrendiklerini belirterek, belediye yetkililerine teşekkür etti.

(YLM-MSA-Y)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu