Ekonomi

Zorlu Holding CEO pozisyonu değişiyor

Zorlu Holding İcra Kurulu Başkanı (CEO) ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Yüngül’ün 21 Haziran 2024 tarihi itibarıyla gönüllü olarak emekli olması nedeniyle, bu tarihten itibaren CEO görevini Bekir Cem Köksal devralacak.

Zorlu Holding’den yapılan açıklamaya göre, son 10’u Zorlu Holding CEO’su olmak üzere 27 yıldır Severli Grubu’nda önemli görevlerde görev alan Yüngül’ün ardından CEO görevini Bekir Cem Köksal üstlenecek.

2002 yılından bu yana Zorlu Holding CFO’su olarak görev yapan ve halen Güçlü Holding ve çeşitli küme şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olan Köksal, aynı zamanda 1 Şubat – 21 Haziran 2024 tarihleri ​​arasında Güçlü Holding CEO Vekili olarak görev yapacak. Bekir Cem Köksal transfer olacak Güçlü Holding CFO görevinden 1 Mart 2024 tarihi itibarıyla Vestel CFO Alp Dayı’ya geçilmiştir.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, 1997 yılından bu yana yol arkadaşı oldukları Ömer Yüngül’e gruba üstün hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek şunları söyledi:

“Kümemizin bugünkü boyutuna ulaşmasında değerli katkıları olmuştur. Vizyonu ve yenilikçi yaklaşımıyla kümemize benzersiz bir değer katan, insan odaklı yaklaşımıyla çalışanlarımızın gönlünde özel bir yer edinen Yüngül, paylaşmaya devam edecektir. CEO görevini devrettikten sonra küme şirketlerimizdeki yönetim kurulu üyesi olarak edindiği tecrübeler Yeni CEO’muz Bekir Cem Köksal, Zorlu Holding CFO görevine ek olarak holding ve kümemizin yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Severli Grup’u ülkemizin en değerli markalarından biri haline getiren stratejik planların oluşmasına büyük katkılar sağladık.”

Bekir Cem Köksal’ın bayrağı çok daha ilerilere taşıyacağına yürekten inandığını ifade eden Güçlü, “Zorlu Holding CFO görevini Bekir Cem Köksal’dan devralacak değerli yöneticimiz Alp Dayı, Vestel Şirketler Grubu’na katılacak. 25 yıldır elektrik-elektronik sektöründe Türkiye’nin ihracat şampiyonudur.” “CFO olarak kazandığı engin tecrübeyi Zorlu Holding CFO olarak tüm Grubumuza aktaracak, Vestel CFO görevini ise Vestel Finans Genel Müdür Yardımcısı olarak çok başarılı bir performans sergileyen Bülent Kiracıoğlu’na devredecektir. ” sözlerini kullandı.

Bekir Cem Köksal Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun oldu

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan ve yüksek lisansını Bilkent Üniversitesi’nde tamamlayan Bekir Cem Köksal, 1990-2001 yılları arasında bankacılık sektöründe çalıştı.

1997 yılında Denizbank’ta Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Köksal, 2002 yılında Vestel’de Finanstan Sorumlu Başkan olarak Severli Grubu’na katıldı ve 2002 yılında Zorlu Holding’in CFO’su olarak atandı.

1985 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Alp Dayı, 2006 yılında California Üniversitesi UC Berkeley’den Finans diploması aldı.

1987 yılından bu yana çeşitli sanayi kuruluşlarında mali işlerden sorumlu üst düzey yönetici olarak görev yapan Alp Dayı, 1999 yılında Vestel Şirketler Grubu’na katılmıştır. Dayı, 2012 yılından itibaren Vestel Şirketler Grubu’nda her iki şirketten de sorumlu CFO olarak görev yapmaktadır. Vestel’in yurt içi ve yurt dışı iştirakleri.

2001 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olan Bülent Kiracıoğlu, 2003-2015 yılları arasında yerli ve çok uluslu finans kuruluşlarında çalıştı. 2015 yılında Vestel Şirketler Grubu’nda Merkezi Finans Müdürü olarak göreve başlayan Bülent Kiracıoğlu, 2019 yılından bu yana Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu