Haber

10 Kasım Hatay’da…

HATAY(İGFA)- Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nda düzenlenen tören, anıta çelenk sunumuyla başladı. Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Mete ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın çelenk sunumunun ardından Atatürk’ün vefat ettiği saat olan 09.05’te siren sesleri eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra bando eşliğinde İstiklal Marşı söylenerek bayraklar yarıya indirildi.

Tören, Hatay Valisi Masatlı’nın anı gurur defterini imzalaması ve günün anlam ve değerini anlatan konuşmasıyla sona erdi.

Düzenlenen tören; Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Mete ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın yanı sıra ilçe belediye başkanları, il milletvekilleri, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, şehit ve gazi aileleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Aynı zamanda Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin Kisecik İlçesi’ndeki yerleşkesinde de anma töreni düzenlendi. Buradaki törene HBB Lideri Savaş’ın eşi Prof. Dr. Nazan Savaş, bürokrat ve işçilerin yanı sıra vatandaşlar da katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu