Teknoloji

7 Days to Die Erken Erişim’den Çıkıyor

On yıldan fazla bir sürenin ardından, Haziran ayı itibarıyla 7 Days to Die Erken Erişim‘den çıkmaya hazırlanıyor. Peki önümüzde ne gibi yenilikler var? Detaylar haberimizde sizi bekliyor.


İlginizi Çekebilir: V Rising Tam Sürüme Geçiş Yapıyor: Tarih Verildi!


7 Days to Die Erken Erişim’den Çıkış İçin Hazırlanıyor

The Fun Pimps tarafından hem geliştirilen hem de yayınlanan 7 Days to Die, 2013 yılının Aralık ayında Erken Erişim aşaması ile PC (Steam) ve Mac OS X için satışa sunulmuştu. 2016 yılında ise PlayStation 4 ve Xbox One versiyonları Telltale Publishing yayıncılığında oyuncular ile buluşturulan açık dünya hayatta kalma-korku oyunu, Üçüncü Dünya Savaşı sırasındaki nükleer saldırı sırasında geçiyor. Hayatta kalmayı başarmış bir karakterin rolüne büründüğümüz ve sığınak, yiyecek, su ve zombiler ile mücadele edebilmek için işe yarar kaynaklar bulmak durumunda olduğumuz 7 Days to Die Erken Erişim’den Haziran ayı içerisinde yayınlanacak v1.0 güncellemesi ile çıkacak.

The Fun Pimps, tam sürüme geçiş için yaptığı duyurunun ardından, yeni ve önemli detayları oyuncular ile paylaştı. Gelecekte PlayStation 5 ve Xbox Series versiyonlarını da göreceğimiz 7 Days to Die, v1.0 ile tamamen yeniden yapılmış araç varlıkları, yeni hayvanlar, zombiler için yeni vahşet sistemi, zombi varyasyonları, yeni meydan okuma sistemi, donanımlar, dostlar, güncellenmiş kontrolcü desteği ve görsel efektler ve grafiksel geliştirmeler, optimizasyon ve çok daha fazlası bizi bekliyor.

Temmuz ayında konsol versiyonu için de 1.0 güncellemesi yayınlanacak iken, 2024 yılın son çeyreğinde Storm’s Brewing güncellemesi ile hava koşulları sistemi ve biyom ilerlemesi revizyonu, Wardrobe sistemi, PC, PlayStation 5 ve Xbox Series arasında çapraz platform desteği ve daha fazlası bizi bekleyecek. 2025 yılının ikinci çeyreğinde yayınlanacak A New Threat güncellemesi ile çeteler, kullanıcı arayüzü ve ana menü revizyonu, etkinlik sistemi yeni araştırma görevi tipi oyuna eklenecek olup, dördüncü çeyreğinde ise ticaret revizyonu, hikaye modu, Steam atölye desteği ve yeni araştırma görevi çeşidi oyuncuların beğenisine sunulacak.

Son olarak, PC için yayınlanacak olan 1.0 versiyonlu güncellemenin ardından oyunun Steam fiyatının 44.99 USD olarak güncelleneceği söylenmiş. Halihazırda 24.99 USD iken, 22 – 29 Nisan 2024 tarihleri arasında da indirime gireceği söyleniyor. Yani eğer aklınızda oyunu alma planı varsa, yarın itibarıyla sunulacak olan köprüden önceki son çıkış fırsatını kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu