Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Gençlere Tavsiyelerde Bulundu

AİLE ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, gençlere tavsiyelerde bulunarak, “Hayatınızda her zaman bir felsefeniz olsun, idealleriniz olsun. Mücadeleden asla korkmayın.”

Bakan Göktaş, bir dizi ziyaret için bugün Kocaeli’ye geldi. Kocaeli Valiliğini ziyaret ederek Fazilet Kitabı’nı imzalayan Göktaş, AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı’nda partililerle bir araya geldi. Göktaş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ı da makamında ziyaret ederek Başiskele Belediyesi’nin düzenlediği ‘Türkiye Yüzyılı Kariyer Zirvesi’ne katıldı. Göktaş’a Vali Seddar Yavuz ve Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın da eşlik etti. Zirvede konuşan Göktaş, hayatı boyunca ideallerinden taviz vermediğini söyledi.

‘SİZE GÜVENİMİZ TAM’

Gençlere tavsiyelerde bulunan Göktaş, “Hayatınızda her zaman bir ideolojiniz olsun, idealleriniz olsun. Çalışmaktan asla korkmayın. Bazen birçok zorlukla karşılaşabilirsiniz. Hayat size farklı dezavantajlar sunabilir. Ben çocukluğumda zorluklar yaşadım. Üniversite öğrencisiyken dedemin bakkalında kasiyerlik yapıyordum çünkü başörtülüydüm ve Müslümandım.” Kadın olduğum için ya da kadın olduğum için yaşadığım zorluklara rağmen bu zorlukların hepsi beni bugün ben yapan olaylardır. Bu deneyimler emekle taçlanıyor. Asla ‘Bunlar neden hayatımda oluyor?’ diye sormayacaksınız. “Her seçim aynı zamanda bir vazgeçmektir. Bundan asla korkmayın. Karar vermekten ve onu uygulamaktan asla vazgeçmeyin. Gelecek yüzyıla iz bırakacak olanlar sizlersiniz. Bu yüzden size inancımız tamdır.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu