Ekonomi

Dolar/TL Yatay İşlem Gördü

Güne yatay başlamasının ardından Dolar/TL, 26.9560 seviyelerinde işlem görüyor.

Dün yükseliş trendinde hareket eden dolar/TL, günü önceki kapanışının yüzde 0,1 üzerinde 26,9535 seviyesinden kapattı.

Yeni güne yatay bir seyirle başlayan Dolar/TL, 10.45’teki kapanışının hemen üzerinde 26.9560’tan işlem görüyor. Birebir dakikalarda Euro/TL yüzde 0,2 düşüşle 29,5390’dan, sterlinde yüzde 0,2 düşüşle 34,4540’tan satılıyor.

Dolar endeksi şu anda yüzde 0,2 artışla 101,9’da yer alırken, euro/dolar paritesi önceki kapanışının yüzde 0,2 altında 1,0960’ta.

Analistler, değerli merkez bankalarının para politikası kararlarının açıklandığı ve küresel piyasalarda yoğun bilgi gündeminin yaşandığı haftanın son gününde varlık fiyatlarının karışık bir seyir izlediğini belirtti.

ABD Merkez Bankası (Fed) Çarşamba günü ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) dün politika faizini 25 baz puan artırdı. Japonya Merkez Bankası (BoJ) bugün para politikası kararlarını açıklayarak politika faizinde ve getiri eğrisi hedef bandında değişiklik yapmadı.

Öte yandan, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) genel başkan yardımcıları Emrah Şener, Taha Çakmak ve Mustafa Duman görevden alınırken, yerlerine Osman Cevdet Akçay, Fatih Karahan ve Hatice Karahan atandı.

Analistler, bugün Euro Bölgesi’nde tüketici güven endeksi, Almanya’da enflasyon, ABD’de kişisel tüketim harcamaları ve Michigan Üniversitesi’nin tüketici güven endeksinin takip edileceğini belirterek, teknik olarak dolar endeksinde 100 ve 99’un üzerinde olduğunu kaydetti. takviye konumunda ve 102 direnç konumundadır. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu