Haber

Kırşehir’de ‘500 Liralık Kurban Sana’ yarışmasını düzenleyerek tıklama rekoru kırdılar.

Kırşehir’de ‘500 Liralık Kurban Sana’ yarışmasını düzenleyerek tıklama rekoru kırdılar.

KIRŞEHİR – Ceviz üretiminin önemli merkezlerinden biri olan Kırşehir’de sosyal medyadan içerik üreten 4 arkadaş; ‘Sana 500 Liralık Kurban’ yarışmasını yaparak tıklama rekoru kırdı.

Yerel dilin gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen yarışta soruların içeriği de bölgenin zenginliklerinden oluşturuluyor. ‘Kim 500 Milyar İster’ yarışma formatından etkilenen sosyal medya yayıncıları adına konuşan program sunucusu Özkan Ocak; Şemsi Yastıman’ın ‘Vatan Hasreti’ şiiri ile yola çıktıklarını, yerel dili geliştirmeye yönelik yarışmalar hazırlayarak eğlence ve dili geliştirmeye yönelik içerikler hazırladıklarını söyledi. Ocak; “Sosyal medyada bir sayfa oluşturduk ve yerel içerikler üretiyoruz. Oradan da gelenek, görenek, görenek ve yerel dilimiz ile ilgili içerikler üretiyoruz.”

Kırşehirliler izleme eki sunuyor

Yerel formatta düzenlenen ve yörenin tanınmış insanlarının ortaya çıkarıldığı programa destek veren Kırşehirliler, yerel eksikliklerin giderilmesine zemin hazırlıyor. Programla 114 binin üzerinde kişinin yerel bilgiye erişim sağladıklarını belirten Ocak, yaptığı açıklamada; “Yarışma programını hazırlarken ulusal kanallardan etkilendik ama sadece bölgesel dil gelişimine yönelik içerikler hazırladık. Sorularımızla kültürel değerlerin gelişimine destek olmaya çalışıyoruz. Bölgemizin kalkınması” dedi. Program ekibi Özkan Ocak, Ali Güneş, Gurur Şen ve Şahin Aydoğmuş’tan oluşuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu